podróże, wyprawy, relacje
ARTYKUŁYKRAJEGALERIEAKTUALNOŚCIPATRONATYTAPETYPROGRAM TVFORUMKSIEGARNIABILETY LOTNICZE
Geozeta.pl » Burundi - wiza, ambasady, przepisy
reklama

Burundi - wiza, ambasady, przepisy

Bujumbura     
burundi
Burundi - podróże do BurundiBurundi - mapa krajuBurundi - spis artykułów i galeriiBurundi - wiza, ambasady, przepisy wjazdowe, informacje dla kierowców, podróżowanie po kraju, przepisy celne, bezpieczeństwo, przydatne informacjeBurundi - aktualna pogoda, roczny opad i temperaturaBurundi - szczepienia, zdrowie, poradyBurundi - kurs waluty, przelicznik na PLN, USD, EUROBurundi - co zwiedzić, zabytki Listy Światowego Dziedzictwa UNESCOBurundi - przewodniki, mapy, atlasy
Wiza, przepisy wjazdowe
Obywatele państw, w których nie ma ambasady Burundi, mogą otrzymać wizę przekraczając granicę tego kraju. Wymagana ważność paszportu 6 miesięcy. Wizę można przedłużyć na miejscu. Osoby, których wizy utraciły ważność podczas pobytu w Burundi, muszą uzyskać wizę wyjazdową (exit visa). Należy pamiętać, że turyści mający wizę burundyjską mogą napotkać trudności przy wjeździe do Demokratycznej Republiki Konga
Informacje dla kierowców
Obowiązuje ruch prawostronny. Stan dróg poza stolicą jest bardzo zły. Zaleca się podróżowanie pojazdem z napędem na cztery koła. Pora deszczowa znacznie utrudnia przemieszczanie się po kraju. Dodatkowe trudności to brak oznakowania dróg. Zaleca się zabieranie w podróż nawet kilku zapasowych opon.
Podróżowanie po kraju
Burundi należy do krajów bardzo niebezpiecznych. Nadal panuje niestabilna sytuacja wewnętrzna, którą mogą pogłębić zaplanowane na 2010 rok wybory. Podróż po Burundi podejmuje się zawsze na własne ryzyko. Nie zaleca się szczególnie wyjazdów w przygraniczne okręgi graniczące z Ruandą i Demokratyczną Republiką Konga. Podróżujący po Burundi samochodem mogą być zatrzymywani przez blokady policyjne lub grupy rebeliantów. Zaleca się podróżowanie w konwojach – co najmniej w dwa samochody. W stolicy kraju należy unikać podróży po zmroku. W Bużumburze turyści mogą paść ofiarą licznych przestępstw pospolitych (drobne kradzieże, kradzieże kieszonkowe, włamania i kradzieże samochodów). Przestępcy działają pojedynczo lub w małych grupach. Zdarzają się też napady na biura i domy cudzoziemców pracujących w instytucjach pomocowych i przedstawicielstwach firm zachodnich.
Przydatne informacje
• W Bużumburze i kilku innych miejscowościach Burundi przebywają polscy misjonarze i siostry zakonne, chętnie udzielający pomocy polskim turystom.
Źródło: Ministerstwo Spraw Zagranicznych
Polskie placówki dyplomatyczne
Brak polskiej placówki dyplomatycznej. Ambasador RP w Nairobi (Kenia) akredytowany jest również w Republice Burundi.
Przedstawicielstwa dyplomatyczne akredytowane w Polsce (lub najbliższe)
Ambasada Republiki Burundi
Kaloujskaya pl. 1, kw. 226-227
117049 Moskwa
tel.: (0-0 7 095) 230 25 64
fax: (0-0 7 095) 230 20 09
bdiam@mail.cnt.ru